Turistické zajímavosti

Mariánská studánka

Poutní kaple „Mariánská Studánka" se nachází na Rychnovském vrchu. Kaple s pramenem pitné vody s údajně zázračnou mocí. Původní kaple zde byla postavena v roce 1850, zvětšena v roce 1867, dnešní podoba je z roku 1931. Jedná se o starobylé poutní místo k Panně Marii.

Barokní kostel sv. Mikuláše

Nynější barokní kostel sv. Mikuláše, biskupa, pochází z roku 1730. Nechal ho postavit majitel panství Liechtenstein. Je to prostá jednolodní stavba s věží s hodinami v průčelí a s bohatou rokokovou výzdobou uvnitř.

Rychnovský vrch

Rychnovský vrch se tyčí Poblíž Rychnova na Moravě, mezi Moravskou Třebovou a Lanškrounem. Jde o místo opředené dávnými zkazkami a pověstmi inspirovanými neobvyklou tvářností vrcholem kopce. Ten je totiž asi v kilometrové délce rozdvojen a ve sníženině mezi hřbety jsou mokřinové pánvičky s drobnými jezírky. Zajímavým ho ale činí i tajemné dunění, které se kdysi tu a tam ozývalo z jeho útrob.

Rychnovská fara

Fara byla postavena v roce 1777, v letech poutnické slávy Rychnova. Jedná se o impozantní poschoďovou budovu s dvanácti místnostmi.

Soubor soch a sousoší

Kamenné sochy se v Rychnově nachází celkem čtyři. Socha neposkvrněné Panny Marie Immaculaty, socha sv.Rocha z r. 1717, jako ochránce proti moru, socha Neposkvrněného početí z r.1717, barokní skupina Nejsvětější trojice na sloupu z roku 1763.

Areál koupaliště

Areál koupaliště s bazénem 25 x 50 m a tenisovým kurtem s asfaltovým povrchem. Během jara roku 2013 proběhli terénní úpravy v areálu koupaliště i v jeho okolí a od 29. června 2013 je areál oficiálně znovu otevřen pro veřejnost. Vstup do areálu je volný a bez časového omezení. K občerstvení poslouží kiosek, který bude otevřen od 8. června 2013 podle přízně počasí. V zimním období lze tento areál využívat k volnému bruslení a hře ledního hokeje. Provoz celého areálu i kiosku zajišťuje obec Rychnov na Moravě prostřednictvím svých zaměstnanců.

RyLes - Na paloučku

Na lesním pozemku, který vlastní obec Rychnov na Moravě vybudovala parta nadšenců se souhlasem obce Bike Park „RyLes – Na paloučku“, který je určen k adrenalinovým sjezdům na horských kolech i k příjemným procházkám. Vstup do tohoto parku je volný, na vlastní nebezpečí.